Marzenie o idealnym ciele czy poprawienie mankamentów urody, a także komfortu życia już nie jest luksusem. Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna przestają być tematem tabu, zabiegi takie są często mało inwazyjne. Dodatkowo wiele klinik oferuje zabiegi chirurgii jednego dnia.

Przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu i laparoskopu wykonuje się zabiegi układu rozrodczego u kobiet np. problem nietrzymania moczu czy plastykę pochwy.

Najczęściej stosowanym narzędziem w walce o piękne i gładkie ciało bez owłosienia, blizn i przebarwień jest laser. Zabiegi przy jego użyciu w zależności od rejonu ciała zazwyczaj są bezbolesne, lub próg bólu jest możliwy do wytrzymania. Chirurgia plastyczna wymaga od pacjenta odpowiedniego przygotowania ponieważ jest to zabieg operacyjny w pełnej narkozie.

Najczęstsze zabiegi

Do najczęstszych zabiegów należą : powiększanie piersi, korekcja nosa i uszu, a także podbródka, lifting twarzy. Do kolejnych zabiegów związanych z walką o szczupła sylwetkę zalicza się : odsysanie tłuszczu, plastykę brzucha czy wycinanie nadmiaru skóry, powstałej na skutek gwałtownego odchudzania.

Pomimo wielu niedogodności i możliwości wystąpienia skutków ubocznych wiele osób nie ma wątpliwości i poddaje się zabiegom chirurgii plastycznych. Metamorfoza ciała za pomocą skalpela przez doświadczonych chirurgów plastyków często połączona jest z metamorfozą wewnętrzną pacjenta. Ponieważ otrzymuje on często drugie lub nowe życie i żegna się ze swoimi kompleksami raz na zawsze.

Dzięki programom telewizyjnym możemy na własne oczy zobaczyć zabiegi chirurgii plastycznej, zobaczyć ich efekty, a także poznać opinię osób, które się im poddały. Magia telewizji działa, a kolejki do najlepszych chirurgów plastyków w naszym kraju stale się powiększają.

Pytanie nasuwa się tylko jedno czy upiększanie i dążenie do ideału jest nam potrzebne?

Czyż każdy z nas nie jest piękny i jedyny w swoim rodzaju i wcale nie potrzebny jest nam skalpel, strzykawka czy laser?

Przed każdym zabiegiem i operacją dobrze się zastanów, bo czasami piękno jest w nas tylko nie odkryte, a innym razem wystarczy tylko uśmiech, by czuć się i wyglądać młodo.